אודות הבלוג


בבלוג זה מרוכזות רשימותיי בפיזיקה עיונית ברמה אקדמית בשפה העברית. אין פה סילבוס או מחויבות לסדר מסויים, אבל אשתדל לתת דגש על עקרונות יסוד, על הפן האסתטי ועל הפן הפדגוגי, וכל זאת מנקודת מבט אישית. כמעט כל מה שאציג כאן הוא בבחינת "established knowledge"; ובכל זאת מקווה להגיע גם לנושאים הנקודתיים בהם היתה לי תרומה מקורית ואז אציין זאת במפורש.
היות והדחף לכתוב על נושא מסויים הוא בר חלוף, ועם זמן מחצית חיים לא גדול במיוחד, אם לא אמהר לתקתק לא יצא מזה כלום. וזה מכתיב גם את אופי הרשומות: קצרות, תמציתיות, וללא דקדוקי עניות. שאלות הערות תיקונים והשגות יתקבלו בברכה. קהל היעד שלי הוא הקורא העברי המתעתד לעסוק בפיזיקה עיונית ועתה הוא בשלבים השונים של לימודיו;
רשומות נוספות בנושאים הקרובים לליבי ולסדר יומי תוכלו למצוא בבלוג הפעיל (והותיק יותר) פרי עטי הנושא את השם דבר דבור על אופניו. אותן רשומות המופיעות כאן ואשר נחתמו לפני נובמבר 2012 נכתבו במקור בבלוג זה והועתקו לכאן בשינויים קלים; בסופו של דבר סברתי שראוי להפריד את החיבורים המתקדמים בפיזיקה עיונית מכל שאר הנושאים למרות שיש חוט מקשר ביניהם. נראה לי שכך יקל על מרבית הקוראים בדפדוף ובהתמצאות וישפר את חווית הגלישה בשני הבלוגים.
קריאה נעימה ומקדמת,
עופר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה